• Track

  •  2018-2019 Track & Field Coaching Staff

     Baumgardner Click here to contact Coach Baumgardner  

    Eric Baumgardner
    Track & Field Head Coach

       
     Campbell
    Brian Campbell
    Sprint Coach

     Hancox
    Caitlin Hancox
    Distance Coach
    Ruff
    Kirk Ruff
    Jumps Coach
     Krall
    Kathleen Krall
    Throws Coach

     Perago
    Steve Perago
    Throws Coach
     Elliot
    Rob Elliot
    Pole Vault Coach
     Jones
    Dan Jones
    JH Head Coach
    Holland  
    Kris Holland 
    JH Assistant Coach

    Coach Bennet

    John Bennett
    JH Distance Coach 

     


     

    SPRING GROVE ROCKET TRACK & FIELD

     Varsity Boys Track & Field

    2019 Boys' Varsity Track & Field Team

    Name

     

    Name

    Austin Grove

     

    Seth Miller

    Devin Kroft

     

    Michael Shaqfeh

    Madison Moore

     

    Cole Shaub

    Thomas Salter

     

    Josiah Ward

    Briar Foltz

     

    Jonah Warehime

    Nolan Gise

     

    Rahmel Batty

    Paul Glatfelter

     

    Oak Bechtel

    Matthew Kopp

     

    Tyree Brooks

    Colson Martin

     

    Zyree Brooks

    Liam Myers

     

    Brian Campbell

    Brady Pitzer

     

    Patrick Dab

    Aden Shaffer

     

    Darren Gobrecht

    Timothy Weston, Jr

     

    Kariem Johnson

    Johnathan Wyrick

     

    Ashton Lubbers

    Ryan Coleman

     

    James Manmiller

    Jairee Davis

     

    Gavyn Miller

    Jacob Gandionco

     

    Darien Osmun

    Conlan Hoffman

     

    Cody Ritz

    Dominic Maiolino

     

    Wyatt Stambaugh

    Brock Martin

     

    Bryce Weidman

     


     

     

    Girls Varsity Track Team Picture

    2019 Girls' Varsity Track & Field Team

    Name

     

    Name

    Ashley Dressler

     

    Lilah Wilkins

    Delaney Flaherty

     

    Halina Zepeda

    Olivia Hagan

     

    Miranda Arnold

    Angel Rohrbaugh

     

    Oluwatunmise Fadare

    Lucy Wierman

     

    Kayla Hinson

    Katie Gardner

     

    Sierra Luckenbaugh

    Kayla Gladfelter

     

    Lourdes Madrigal

    Kirstan Gregory

     

    Ella Salemme

    Adelia Hilt

     

    Ariana Ulsh

    Taryn Killmayer

     

    Tianna Frate

    Sophia Kline

     

    Emily Good

    Abby Lecrone

     

    Kaylee Grubb

    Morgan Lint

     

    Katelyn Harmon

    Leslie Perez

     

    Elizabeth Minetola

    Isadora Ritenour

     

    Caylyn Shirey

    Kyla Shore

     

    Ashlyn Smith

    Kasey Smith

       

     


     

    Junior High Track Team Picture

    2019 Junior High Track & Field Team

    GIRLS

     

    BOYS

    Natasha Berrier

     

    Mohammad Eisa

    Cameron Davis

     

    Johnny Flucas

    Sophia Dotterweich

     

    Justin Godman

    Gabrielle Etter

     

    Ryan Harris

    Ellie Hoffman

     

    Kai Ratleff

    Piper Krill

     

    Jonathan Wilhide

    Mary Murphy

     

    Benjamin Wyrick

    Madison Payton

     

    Logan Altland

    Lily Snyder

     

    Mason Avola

    Maria Wirfel

     

    Hayden Dixon

    Naudia Zimmerman

     

    Elijah Hoke

    Amani Camp

     

    Cullen Organ

    Laila Campbell

     

    Andrew Osmun

    Natalie Dab

     

    Max Trimmer

    Abby Dressler

     

    Brayden Wagman

    Claire Elliott

     

    Mekhi Workman

    Ohiwapoiume Fadare

     

    Jacob Gardner

    Deniaira Handy

     

    Brayden Mills

    Leah Martin

     

    Ryan Covington

    Julie Mascaro

       

    Madison Rohrbaugh

       

    Ainslay Schwab

       

    Hailey Walker

       

    Kathryn Wyrick

       

     


    TEAM INFORMATION

    Complete your Senior Night Profile

     

    Volunteer at the Concession Stand